Ga naar inhoud

Broedplaats

Lemmer

Hoe vertaal je een landschap naar een lied? Kun je een wolk aan de lucht spijkeren? Broedplaats - Een zintuiglijke voorstelling waarin schilderijen, muziek en poëzie door elkaar heen bewegen

Neem alvast een kijkje

Opus

Vanaf 2 oktober 2025 zullen de Noordelijke provincies het toneel zijn van een inspirerende en dynamische voorstelling genaamd Broedplaats. Tijdens Broedplaats gaan de kleurrijke, abstracte landschappen van schilder Annemarieke Woltman (1959-1997) in gesprek met de muziek van haar broer Herman Woltman (gitaar/piano) en Ella de Jong (zang / trompet) en de woorden van Tsead Bruinja.

Loco

Eerder werkten Woltman en De Jong samen met de Friese dichteres Baukje Wytsma (1946-2022). Voor dit project hebben ze Tsead Bruinja (Dichter des Vaderlands 2019-2020) gevraagd om teksten te schrijven. Tijdens hun ontmoetingen in Amsterdam en IJlst keken ze naar de schilderijen van Annemarieke Woltman, luisterden ze naar elkaars werk en spraken ze over het allereerste moment van iets zien, proeven of horen. Zo ontstond bijvoorbeeld een lied over hoe kinderen voor het eerst sneeuw zien en voelen en onder de indruk raken van een woeste zee.

Moto

De originele doeken (geen projecties) van Woltman worden gedurende de voorstelling één voor één in het licht gezet via een mobiele installatie. Het moment, de locatie en de interactie tussen het publiek en de artiesten spelen daarnaast een belangrijke rol tijdens Broedplaats. De voorstelling waarbij de artiesten tussen de schilderijen staan, is een theaterbezoek en een museumbezoek in een, en geen avond of middag hetzelfde. 

Wanneer:
24 januari 2026
Afstand tot jouw locatie:

Hier vind je Broedplaats

Papageno Huis Fryslân
Nieuwburen 36
8531 GM Lemmer
Plan je route

vanaf jouw locatie

Toon resultaten

Zoek & boek

Reisgezelschap

Schrijf je in voor onze nieuwsbrief.

Ontvang tips, inspiratie, de Uitagenda en last minutes van VVV Waterland van Friesland.

Inschrijven