Expositie Histoarysk Koudum: Een eeuw Koudumer middenstand
Koudum
De expositie van Histoarysk Koudum ‘Een eeuw Koudumer middenstand’ vindt plaats van 22 januari tot 14 februari 2026 in Galerie Lytse Skientme in Koudum.
Neem alvast een kijkje
De vierde expositie van Histoarysk Koudum vindt plaats van 22 januari tot 14 februari 2026 in Galerie Lytse Skientme. De expositie heeft als onderwerp ‘Een eeuw Koudumer middenstand’. Directe aanleiding is het 100-jarig bestaan van boekhandel Muizelaar, van bakkerij De Vries en van de slagerij in de Koudumer Hoofdstraat. Omdat garage Kemker al 150 bestaat, krijgt die op de expositie ook aandacht.
Daaruit blijkt dat de expositiecommissie van Histoarysk Koudum het thema van de tentoonstelling ruim durft te nemen. En gaandeweg bleek tijdens de voorbereiding dat meer bedrijven een eeuw hebben bestaan, zoals de firma Dokkum - die heeft bestaan van 1872 tot 1972 - de firma R. Munniksma, de firma S. H. de Jong en het kruideniersbedrijf van Jelle Romkes de Jong. Ook die zijn op de expositie vertegenwoordigd.
Maar de expositiecommissie moest zich ook beperken. Het is onmogelijk om alle middenstanders individueel te belichten, ook al omdat er niet altijd genoeg informatie beschikbaar is. En soms is er gekozen voor een middenstander van wie mooi materiaal voorhanden was. Zo komt drogisterij Okkinga op de expositie aan bod, want de gaper die daar ruim een eeuw geleden aan de gevel hing, is goed bewaard gebleven!
De expositie van Histoarysk Koudum ‘Een eeuw Koudumer middenstand’ is gratis te bekijken van 22 januari tot 14 februari 2026 in Galerie Lytse Skientme, Hoofdstraat 26, Koudum. Open op donderdag, vrijdag, zaterdag 13 – 17 uur.
Hier vind je Expositie Histoarysk Koudum: Een eeuw Koudumer middenstand
Galerie Lytse SkientmeHoofdstraat 26
8723 BH Koudum Plan je route naar Expositie Histoarysk Koudum: Een eeuw Koudumer middenstand
vanaf jouw locatie