Nije Sânsleatbrêge Terherne
Terherne
Terherne is een dorpje dat middenin het Friese water gelegen is, onder andere de Nije Sânsleatbrêge verbindt deze plaats met de vaste wal.
De Nije Sânsleat (Nieuwe Zandsloot) loopt ten noordoosten van Terherne. Automobilisten en fietsers komen deze brug tegen op de Terhernsterdyk die naar Akkrum leidt. Weggebruikers kunnen 'm beter mijden want deze ophaalbrug gaat ongeveer 45 keer per dag open op zomerse dagen. Het is daarmee de één van de drukste bruggen van Friesland!
Voor watersporters is het leuk om te weten dat je deze brug zelf kunt openen met behulp van je smartphone.
Zodra je in de buurt bent, kun je de brug tijdens draaitijden laten openen met de Watersport app van de Provinsje Fryslân!
In de wintermaanden wordt de brug op afstand bediend, dus hoef je tevoren geen afroep te doen.
Afmetingen brug:
- hoogte 2.5 meter (indien gesloten)
- breedte: 12 meter
Marifoonkanaal: VHF 20
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Ie Akwadukt
Ie AkwaduktTen zuiden van Woudsend vind je sinds 2007 het Ie Akwadukt: een aquaduct op het kruispunt van het riviertje De Ie en de N928.
Woudsend -
Súdergoabrêge Workum
Súdergoabrêge WorkumAls je vanaf de Friese meren Workum wilt binnenvaren, moet je onder de N359 autoweg doorvaren.
Workum -
Brug Noorder Oudeweg
Brug Noorder OudewegDe Noorder Oudeweg is geen weg voor automobilisten, maar een waterweg! Deze waterweg verbindt de Langweerder Wielen met het meertje de Alde Wei bij Broek.
Broek -
Brug Spannenburg
Brug SpannenburgDe brug bij Spannenburg is een hoge brug die automobilisten, vrachtwagenchauffeurs, fietsers en wandelaars over het grote Prinses Margrietkanaal brengt.
Tjerkgaast -
Nieuwe Langebrug Sloten
Nieuwe Langebrug SlotenVaar je over de Easterbûtengrêft, het water aan de oostelijke zijde van het Elfstedenstadje Sloten, dan kom je vanzelf de Nieuwe Langebrug tegen.
Sloten -
Hellingbrêge Woudsend
Hellingbrêge WoudsendAls je door het mooie centrum van Woudsend vaart of rijdt, kom je ongetwijfeld de hoge Hellingbrêge tegen.
Woudsend -
Spoorbrug Klifrak
Spoorbrug KlifrakSpoorbrug Klifrak bij Workum is een vrij lage brug, die meestal open staat, zodat watersporters door kunnen varen.
Workum -
Houkesloot Akwadukt
Houkesloot AkwaduktAls je vanaf het Sneekermeer, Sneek invaart, vaar je op een gegeven moment over het Houkesloot Aquaduct (N354) heen.
Sneek -
Nije Wellebrêge Woudsend
Nije Wellebrêge WoudsendDe Nije Wellebrêge vormt de verbinding tussen het meer de Kûfurd en watersportdorp Woudsend.
Woudsend -
Rengersbrug
RengersbrugAls je door de Lange Sleat vaart tussen Lemmer naar Sloten dan kom je onderweg deze kleine Rengersbrug tegen.
Lemmer