Klokkenstoel Doniaga
Doniaga
Op het verhoogde kerkhof, omzoomd met een bomen, staat de klokkenstoel van Doniaga. In de klokkenstoel hangt een door Aernt Butendiic gegoten luidklok uit 1460.
Op het verhoogde kerkhof, omzoomd met een bomen, staat de klokkenstoel van Doniaga. De kerk is aan het begin van de 19de eeuw gesloopt, nadat deze in 1722 de toren had verloren. Mogelijk stond er vanaf de 17de eeuw al een klokkenstoel bij de kerk en die is, na verschillende vernieuwingen, nog steeds aanwezig. In de klokkenstoel hangt een door Aernt Butendiic gegoten luidklok uit 1460.
De klokkenstoel als losstaande stellage is een typisch Fries bouwwerk om de doden te beluiden. Klokkenstoelen werden waarschijnlijk gebouwd in gebieden die te arm waren of de gemeenschap te klein om een kerk te bouwen. Of er werd een kerk gebouwd zonder toren. En soms was de kerk/kerktoren vervallen tot ruïne en werd er een losse klokkenstoel gebouwd.
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Stadsgrachten Bolsward
Stadsgrachten BolswardBolsward werd echt welvarend door de zuivelhandel in de 17e eeuw. Dit zie je goed terug in de huizen langs de stadsgrachten uit die tijd.
Bolsward -
Beeldenroute "de Famkes van Kolderwolde”
Beeldenroute "de Famkes van Kolderwolde”Een beeldenroute (gemaakt door kunstenaar Evert van Hemert) in Kolderwolde, waar langs de openbare weg zomaar 11 bronzen beelden staan. Het meest zijn het pronte dames, al dan niet op een paard, of stier.
Kolderwolde -
Fonteinkerk
FonteinkerkIn het gezellige brinkdorpje Oudemirdum staat de hervormde kerk 'De Fontein'. De kerk van 1790 is gebouwd op de fundamenten van een tufstenen kerk uit de 13e eeuw. In 1926 werd aan de noordzijde een tweede beuk aangebouwd.
Oudemirdum -
Klokkenstoel Smallebrugge
Klokkenstoel SmallebruggeKlokkenstoel van Smallebrugge is in 1963 voor het grootste deel vernieuwd. In 2005 kregen kerkhof, klokkenstoel en klok én het familiegraf Buma een flinke opknapbeurt.
Smallebrugge -
11fountains Hindeloopen
11fountains HindeloopenInspiratiebron voor de fontein van Hindeloopen is de levensboom op het stadswapen, met het hert en de hinde die hem omringen.
Hindeloopen -
Buitenexpositie Stads- en Schepenfries
Buitenexpositie Stads- en SchepenfriesWat zeker niet aan een wandelroute door IJlst mag ontbreken, is de permanente buitenexpositie Schepenfries. De artistieke kroon op de viering van 750 jaar stadsrechten voor IJlst en een project dat maar liefst drie jaar onderzoek en realisatie kostte.
IJlst -
Hooischippershuis
HooischippershuisVoormalig hooischippershuis aan de Harinxmastrjitte in Heeg
Heeg -
Kunstwerk Kaskade - Klaas Gubbels
Kunstwerk Kaskade - Klaas GubbelsKoffiekunstwerk 'Kaskade' van Klaas Gubbels is te zien in het parkje naast Museum Joure.
Joure -
Klokkenstoel Rotstergaast
Klokkenstoel RotstergaastHouten klokkenstoel met helmdak in Rotstergaast uit 1722.
Rotstergaast -
Sint Gertrudiskerk
Sint GertrudiskerkDe Sint Gertrudiskerk in Workum is een bijzonder monument van laat-gotische kerkenbouw. De kruisvormige opzet en de uitvoering als driebeukige hallenkerk zijn vrij uniek voor Fryslân. Ruimtewerking en lichtinval in het interieur zijn een belevenis.
Workum