Boerderij Marsicht
Gaastmeer
Op de hoek van de Munkedyk en de J.J. Hofstrjitte staat boerderij Marsicht. (Munkedyk nummer 23). Gebouwd in 1875 in opdracht van Wieger Jans Visser. Het gebouw werd gebruik als kantoor en opslag voor proviand voor de bemanning van de palingaken.
Op de hoek van de Munkedyk en de J.J. Hofstrjitte staat boerderij Marsicht. (Munkedyk nummer 23). Gebouwd in 1875 in opdracht van Wieger Jans Visser. Het gebouw werd gebruik als kantoor en opslag voor proviand voor de bemanning van de palingaken.
Familie Visser was medeoprichter van de palinghandel in Londen. Ook het herenhuis ernaast (J.J. Hofstrjitte 3) werd bewoond door een familielid uit de familie. Marsicht is oorspronkelijk geen boerderij. Het werd gebruitk als kantoor en opslag. De Firma Visser hield hier ook slachtvee. Het ingezouten vlees ging mee aan boord om van te eten. In 1898 nemen nazaten van de ‘Wiegers’ Visser familie uit Heeg, de palinghandel in Gaastmeer over.
- Afstand tot jouw locatie:
Vergelijkbare plaatsen
Bekijk alles-
Winsum (Winsum)
Winsum (Winsum)Winsum is een terpdorp is gelegen ten zuidoosten van elfstedenstad Franeker, tussen Baijum en Oosterlittens en wordt omringt door groene weiden. Dit sportieve dorp staat bekend om de jaarlijks gehouden Friese kampioenschappen fierljeppen.
Winsum -
De Helling
De HellingDe Helling, de werf aan de Syl, kent al een lange geschiedenis van scheepsbouwactiviteiten. In 1858 komt de werf in handen van de familie Visser. De schepen en palingaken werden toen hier gebouwd en onderhouden.
Heeg -
Oudega (Aldegea)
Oudega (Aldegea)Oudega is een knus dorp en is gelegen aan de Oudegaaster Brekken
Oudega -
Terherne (Terhorne)
Terherne (Terhorne)Terherne staat bekend als Kameleondorp en is een eiland in het Sneekermeer. Aan de ene kant vind je het meer en aan de andere kant de Terhernster poelen.
Terherne -
Hindeloopen (Hylpen)
Hindeloopen (Hylpen)Hindeloopen is een erg pittoresk Elfstedenstadje aan het IJsselmeer in Zuidwest Friesland. Zelden zie je zo'n sfeervol haventje.
Hindeloopen -
Woudsend (Wâldsein)
Woudsend (Wâldsein)Woudsend is een dorp ingeklemd tussen het Heegermeer en Slotermeer
Woudsend -
Streek De Lege Geaen (De Lage Landen)
Streek De Lege Geaen (De Lage Landen)De Streek De Lege Geaen is een ingepolderd gebied van de mondeling van de voormalige Middelzee die dwars door Friesland liep. De streek bestaande uit verschillende terpdorpjes net boven Sneek.
Sibrandabuorren -
"Siet u Selfs"
"Siet u Selfs"Het wit gepleisterde huis "Siet u Selfs" aan de overkant van de Syl is een belangrijk stuk geschiedenis van het dorp. Het huis is in 1782 in opdracht van de koopman en zeehandelaar Anne Wiegers Visser (1718-1787) gebouwd.
Heeg -
Workum (Warkum)
Workum (Warkum)Workum is een heerlijk Elfstedenstadje in Zuidwest Friesland, langgerekt van vorm met helemaal aan de westzijde het IJsselmeerstrand.
Workum -
Hempolders
HempoldersIn het gebied tussen Bolsward en Raerd ontstonden vanaf de twaalfde eeuw aan de zuidkant van de dichtgeslibde Middelzee, de Friese Hempolders.
Tjerkwerd
Routes in de buurt
-
Fietsroute langs de historie van de palinghandel
Fietsroute langs de historie van de palinghandel(35.0 km)Heeg