Langweerder Wielen (Langwarder Wielen)
Langweer
De Langweerder Wielen liggen ten westen van Joure.
De Langweerder Wielen (Fries: Langwarder Wielen) liggen ten westen van Joure. Het meer is ongeveer 3 kilometer lang, en op het breedste stuk ongeveer een kilometer breed. Lange tijd waren de Langweerder wielen nagenoeg te ondiep om er goed te kunnen recreëren, maar vanwege het Friese Merenproject is in 2016 begonnen met het baggeren van het meer. Het zand wat hierbij is vrijgekomen, is gebruikt bij de aanleg van het nieuwe knooppunt bij Joure.
- Afstand tot jouw locatie:
Here you will find Langweerder Wielen (Langwarder Wielen)
8525 GG Langweer Plan your routefrom your location
Locations
View all locations-
Aldegeaster Brekken
Aldegeaster BrekkenHet water van de Aldegeaster Brekken ligt vlakbij het dorp Oudega SWF.
Oudega SWF -
Fluezen (Fluessen)
Fluezen (Fluessen)De Fluessen, in het Fries Fluezen, is het op één na grootste meer van Friesland. De Fluessen grenst aan de Morra en het Heegermeer en aan verschillende kleine natuurgebieden zoals de Vogelhoek, in het Fries de Fûgelhoeke.
Koudum -
Groote Brekken
Groote BrekkenDe Groote Brekken (Fries: de Grutte Brekken) worden ook wel Lemster Brekken genoemd.
Follega -
Slotermeer (Sleattemer Mar)
Slotermeer (Sleattemer Mar)De Sleattemer Mar (het Slotermeer) ligt ingeklemd tussen de drie plaatsen Sloten, Balk en Woudsend.
Balk -
Tjeukemeer (Tsjûkemar)
Tjeukemeer (Tsjûkemar)Het Tjeukemeer (Fries: Tsjûkemar), is het grootste binnenwater van Friesland.
Oldeouwer -
Pikmar
PikmarHet Pikmeer, officieel Pikmar, is een van de Friese meren. De start van het SKS Skûtsjesylen vindt hier plaats. Het meer ligt aan het dorp Grou en wordt ten oosten begrenst door het eiland de Burd.
Grou -
Ringwiel en Hop
Ringwiel en HopDe weg naar het prachtige dorpje Sandfirden is ook het eindstation want dan kijk je uit op het Hop en de Ringwiel.
Sandfirden -
Morra (De Morra)
Morra (De Morra)De Morra is een meer wat grenst aan de Fluessen en het Johan Friso kanaal. Dorpen in de buurt van de Morra zijn Koudum, Hemelum en Warns.
Hemelum -
Nannewiid
NannewiidHet Nannewiid is samen met de Douwe Pôlle en het Lytse Wiid een waardevol natuurgebied. Het is van oorsprong een moerassige wildernis. Het veranderde toen de turfgravers van Giethoorn hier turf staken.
Oudehaske -
De Kûfurd
De KûfurdDe Kûfurd is een meer wat op de grens van Súdwest-Fryslân en de Fryske Marren ligt.
Teroele
In the neighbourhood
View all routes-
Rondje Langweer - Goingarijp - Broek | Doorvaarroute
Rondje Langweer - Goingarijp - Broek | Doorvaarroute(16.0 km)Langweer