Scheepstimmerwerf De Hoop
Workum
Scheepstimmerwerf ‘De Hoop’ is een begrip in Workum en ver daarbuiten. Al meer dan driehonderd jaar gevestigd naast de sluis.
Hier schon mal ein Vorgeschmack
Alle 4-Bilder anzeigen
Scheepstimmerwerf ‘De Hoop’ is een begrip in Workum en ver daarbuiten. De werf is al meer dan driehonderd jaar gevestigd naast de sluis met hellingen in originele staat voor de bouw van vooral houten vissersschepen voor de Waddenzee en Noordzee.
De huidige werkzaamheden op de traditionele werf bestaan uit het restaureren van allerlei soorten houten schepen. Van grote restauratie tot eenvoudige herstelwerkzaamheden. Ook worden er op de scheepswerf masten en andere rondhouten, zwaarden of betimmeringen gemaakt,
Het streven van het bestuur van St. Zwolsmansscheepstimmerwerf de Hoop is erop gericht de meer dan 300 jaar oude werf en terrein in authentieke staat te behouden en streeft ernaar het oude ambacht van scheepstimmerman in stand te houden. De werkplaats is voorzien van een compleet machinepark, sleedhellingen en een acht tons kraan. Aan de overzijde van de werf is een blazerhaven waar plaats is voor tien schepen.
Direct naast het hokje van de sluiswachter, kun je de kleine expositieruimte van de scheepstimmerwerf binnengaan. Als je de glazen deur opent, gaat het licht aan en kom je alles te weten over de geschiedenis en de toekomst van deze Workumse werf. Je kunt een vrijwillige bijdrage geven om de restauraties te ondersteunen.
- Afstand tot jouw locatie:
Standorte
Alle Standorte anzeigen-
Plaquette Blauwpoortsbrug
Plaquette BlauwpoortsbrugDe terugtrekkende Duitsers bliezen op 15 april 1945 de Blauwpoortsbrug op. De plaquette op de buitenmuur van het brugwachtershuisje herinnerd aan het opblazen van de brug.
Bolsward -
Crackstate
CrackstateDe Crackstate is één van de mooist gebouwen van Heerenveen en werd in 1648 gebouwd in opdracht van grietman Johannes Crack.
Heerenveen -
Sport Restaurant de Stolp
Sport Restaurant de StolpDe leukste ballentent van Sneek! Op zoek naar een dag gevuld met een combinatie van in-/en ontspanning? Met 8 bowlingbanen, een lunchcafé, restaurant, sfeervolle zalen, bruin café, 6 squashbanen en 2 klimwanden, zijn er genoeg combinaties mogelijk.
Sneek -
Vuurtoren van Lemmer
Vuurtoren van LemmerJe kunt hem niet missen, wanneer je Lemmer binnen komt varen vanaf het IJsselmeer. Nog steeds word je van harte welkom geheten door dit beeldbepalende icoon; de Vuurtoren van Lemmer.
Lemmer -
Ugoklooster (Oegekleaster)
Ugoklooster (Oegekleaster)Ugoklooster was tussen 1411 en 1572 een vrouwenklooster. Het is nu een buurtschap van drie boerderijen. In 1881 werd hier pater Titus Brandsma geboren.
Burgwerd -
Museum 'De Tiid'
Museum 'De Tiid'Sofort buchbar
Huis van verhalen, Museum De Tiid, in het voormalig stadhuis in Bolsward, toont de boeiende geschiedenis van Zuidwest Fryslân. Neem de tiid voor de interactieve presentaties en kijk je ogen uit in de fotogenieke raadzaal, op het bordes en de torenzolder.
Bolsward -
Sportcentrum Gymnasion
Sportcentrum GymnasionWij geloven dat we je echt kunnen helpen of je nu (nog) energieker en vitaler wilt worden of de leukste zwemles zoekt voor uw kind. In Gymnasion Joure staan we pal voor eerlijke en resultaatgerichte methodes. Voorop staat: Resultaat beleven!
Joure -
Monument De Hoanne
Monument De HoanneEen zuil waarop een haan in gevechtshouding staat als symbool van 'de drang naar vrijheid’ van het Nederlandse volk en zijn bereidheid om die vrijheid tot elke prijs te verdedigen.
Tjalhuizum -
Museum Sloten
Museum SlotenSofort buchbar
Midden in Sloten - echt een betoverend museum: ervaar de rijke geschiedenis van de stad en beleef de magische wereld van de toverlantaarns.
Sloten FR -
Het Blokhuis
Het BlokhuisNa 1525, maakte Friesland deel uit van het rijk van keizer Karel V. Om de Friezen in bedwang te houden liet Karel V een groot blokhuis bij de Staverse haven bouwen. Dit heeft er tot circa 1580 gestaan.
Stavoren
In der Nachbarschaft
Alle Routen ansehen-
Pontjes-Fietsrondje rondom Workum (kort)
Pontjes-Fietsrondje rondom Workum (kort)(22.5 km)Gaastmeer -
Fietsroute langs de historie van de palinghandel
Fietsroute langs de historie van de palinghandel(35.0 km)Heeg -
Wandelen langs de IJsselmeerkust Workum en Hindeloopen
Wandelen langs de IJsselmeerkust Workum en Hindeloopen(20.0 km)Ferwoude -
Van stad naar stad: Hindeloopen – Workum – Stavoren | Fietsrondje
Van stad naar stad: Hindeloopen – Workum – Stavoren | Fietsrondje(38.1 km)Hindeloopen